A gyermekünk haza hozza a rossz dolgozatot, vagy nem sikerült a felelés
Mit teszünk ekkor? A helyzet lehet, hogy sokkal bonyolultabb, mint első pillanatra látszik.
Ismerje meg az alábbi tippeket, hogy segítsen a gyermekének kijavítani a rossz jegyeket!
Először beszéljünk a gyermekünkkel!
Kérdezzük meg őt, hogy mit gondol, miért ilyen rosszak a jegyei.Nem mindegy, hogy a gyermeke nem tanulta meg a leckét, vagy nem értette, esetleg hiányzott a házi feladat.
Beszéljünk a tanárral!
Ha a gyermekünk rontott a jegyein, vagy beszedett több rossz jegyet, érdemes megbeszélni egy időpontot az érintett pedagógusokkal.
Ellenőrizzük le a gyerek házi feladatát!
Ha a gyermekünk nem csinál házi feladatot, akkor ellenőrizzük le minden nap, minden tantárgyból. Néha egyszerűen a gyerekek elfelejtik felírni a leckét. Ha így van, akkor jó, ha rendszeresítünk egy leckefüzetet, illetve megbeszéljük vele, hogy alakítsanak ki hármas csoportokat, melyben egymástól meg tudják kérdezni a leckét. A kontrollt vehetjük idővel lazábbra, ha már készülnek a házi feladatok, mert a gyereknek azt is éreznie kell, hogy bíznak benne.
Tanítsuk meg a gyermekünket egy kis szervezettségre!
Gondoljunk csak bele! Az alsó tagozatban, ahol a tanítónők tyúkanyóként sürgölődtek a gyerekek felett, most a felső tagozatban önállóságot is kell tanulniuk. Készítsünk a gyerekünkkel közösen egy határidőnaplót (lehet kézi, de lehet a mobilon keresztül is). Vezessük fel benne a dolgozatok, felelések idejét, és lépjünk vissza az időben annyit, amennyi szükséges, hogy a felkészülés időpontját bejegyezhessük a gyermekünkkel közösen. Ne felejtsük el időnként ellenőrizni, hogy a gyermekünk vezeti-e a határidőnaplót!
Keressünk profi segítséget!
Együtt tanulni. Ez könnyen fordulhat ellenállásba. Járjunk utána, hogy milyen típusú segítségre van a gyermekünknek szüksége! Lehet, hogy tanulni kell megtanítani? Lehet, hogy motiválatlan? Lehet, hogy a háttérben meghúzódó problémák okozzák a rossz jegyeket? Akárhogy is van, a külső, független segítséget a gyermek könnyebben elfogadja, mint a hazait.
Tanulási technikák oktatása

Ha a gyermeke nem tud tanulni, azt is meg kell tanulni valahonnan. Ez mehet házilag, de profi segítők, pedagógusok által átadott tudás, akár még a gyermek tanulásról alkotott elképzeléseit is képes megváltoztatni.
Ne akarjunk mindent megoldani!
A gyermek dolga a tanulás, nem a miénk. Ha segítünk neki eligazodni egy-két bonyolultabb témakörben az egy dolog, de megcsinálni helyette, az egy másik. A gyerekeknek meg kell tanulni megbirkózni a feladatokkal, méghozzá önállóan. Mindig csak annyit segítsünk, amennyi a gyermekünknek kell, hogy tovább lendüljön!
Méressük fel a gyermek képességeit, ha bizonytalanok vagyunk!
Amennyiben nehezen olvas, számol, vagy nem tudja megfelelően kifejezni, megértetni magát, akkor kérjünk felülvizsgálatot, mert lehet, hogy tanulási nehézség van a háttérben. Néha a gyerek az alsó tagozatban jól elvan, de ahogy emelkedik a szint, úgy előkerülhetnek ezek tanulási nehézségek. A helyi Nevelési Tanácsadó segíteni fog a gyermeke felmérésében.
A gyerekünk se lehet mindenben profi!
Mi magunk is azon a területen dolgozunk a munka világában, amit szeretünk, amiben jó vagyunk. A gyerekünk se lehet mindenben kiváló! Erősítsük a gyermekünk erősségeit, és elégedjünk meg az elég jóval is!

Vértezze fel a gyermekét a stresszkezelés képességével! Jelentkezzen most!
Jelentkezése kockázatmentes. A tanfolyam szervezéséről, a fizetési feltételekről a jelentkezést követő válaszlevélben kap tájékoztatást.