Önsegítő filmek dühös, és kis kudarctűrő képességgel rendelkező gyerekeknek iskolai, és otthoni helyzetekre
Az EFT (Érzelmi Felszabadítási Technikája), mint stresszkezelő módszer, most az Ön szolgálatába lép.
A teendő egyszerű, ha a gyermeke nehezen kezeli az indulatait, könnyen dühbe gurul, vagy az iskolai, esetleg egyéb megmérettetéseken elszenvedett kudarcokat nehezen kezeli. A hírlevélben közreadott filmek hasznos segítséget nyújthatnak majd az iskolai és otthoni helyzetek kezelésére.
Az EFT –ről röviden
Az EFT meridiánpontok kopogtatásán, és ezzel párhuzamosan az érzelmeink kifejezése segítségével a gyermekünkben keletkezett stressz hatékonyan megszüntethető, csökkenthető. A módszer önsegítő, ezért bárki alkalmazhatja saját magán, vagy a szerettein.
Gyermekem könnyen dühbe gurul
Gyermekemet mások könnyen fel tudják idegesíteni
Most nyár van. Gondolhatjuk azt is, hogy ilyenkor pihenjen a gyermek, szabaduljon meg az iskola terhétől.
Most sokkal könnyebb lenne gyermekének lerakni a dühös, olykor indulatos viselkedését, mint a napi szintű piszkálások közben.
Az iskolamentes időszakban végzett EFT gyakorlásnak az előnye, hogy a gyermeke fel tud készülni az iskolaidőben rá váró nehézségekre.
Ha a gyermeke könnyen dühös lesz, a szituációban megfogalmazott tiltások, lelkizések nem használnak semmit. Ellenben az alábbi film segítségével a gyermeke könnyebben megtanulja az indulatait kordában tartani.
A film egy rövid magyarázattal indít, amit érdemes egyszer végignézni, majd jön az EFT –s gyakorlás.
Hogyan gyakoroljak gyermekemmel, ha könnyen dühbe gurul?
Beszélgessen gyermekével a problémáról. Vegye rá, hogy ő is motivált legyen a megoldásban.
Mondhatja neki mondjuk a következőt: „Emlékszel, hogy múltkor mennyire dühös lettél néhány apróság miatt? Ez már nem az első ilyen helyzet. Szeretnék segíteni ebben. Tudod, hasznos lenne megerősíteni Téged lelkileg annyira, hogy lazábban kezeld az ilyen helyzeteket. Itt van ez a film, olyan gyakorlatokat tartalmaz, melyek segítenek megnyugodni. Gyere, gyakoroljuk közösen, és meglátjuk, hogy mi lesz az eredménye!”
A film EFT –s gyakorló részét kétnaponta érdemes közösen a gyermekével végig gyakorolni.
A film általánosságban fogalmaz, nem biztos, hogy a gyermeke összes agresszió alapú problémáját tartalmazza, de ez nem baj!
Az első 5 alkalommal kopogtassa végig szó szerint gyermekével a filmen hallható szöveget, maradjanak koncentráltak, és figyeljenek a filmre, és kopogtassanak.
A 6-ik alkalmat követően, kérje meg gyermekét, hogy gondoljon egy KICSIT a saját problémájára, mielőtt elkezdenek dolgozni, majd ez után kezdjék alkalmazni az EFT –t.
Mennyi időt érdemes gyakorolni?
Elég kétnaponta, addig, amíg a gyermeke úgy érzi, hogy enyhül a gyermeke szorongása.
Gyermekem nehezen kezeli a kudarcokat
Szeretnék neki segíteni!
Bacsó Péter „A tanú” című filmje óta tudjuk, hogy: „Az élet nem habostorta Pelikán elvtárs”.
Ha gyermeke túlságosan magára veszi, ha nem sikerül neki valami, kudarcnak, világvégének éli meg a sikertelenségeket, akkor neki minden bizonnyal hasznos lenne megtanulni az kihívások kezelését.
Minden kihívás azért van, hogy fejlődjünk, jobbak legyünk.
Bíztassa gyermekét, hogy ő maga akarjon lelkileg megerősödni. Ha a filmen található gyakorlatokat többször végigcsinálja, akkor biztosan erősebb lelkülettel fogja kezelni a kudarcokat. Sőt, mivel kevésbé stresszel előre az eredményei is jobbak lesznek.
Hogyan gyakoroljam az EFT –t, ha gyermekem nehezen kezeli a kudarcokat?
Az EFT gyakorlásának menete teljesen megegyezik az előző „Gyermekem könnyen dühbe gurul” fejezetben leírtakkal.
Trükkök, javaslatok
Ön segíteni szeretne gyermekének, gyermeke is szeretné csökkenteni dühét, erősíteni kevésbé fejlett kudarctűrő képességét. Fogjanak össze!
Ha a gyermeke fáradt, nincs kedve gyakorolni erőltetés helyett kopogtassa végig a filmet Ön, azt képzelve, hogy Ön a saját gyermeke. Ez is segíteni fog.
Ha mennek valahova, akkor filmet fel lehet tölteni mobilra, kellő gyakorlat után akár hanganyag alapján is lehet alkalmazni.
Mi van, ha még mindig könnyen dühbe gurul vagy nehezen kezeli a kudarcokat?
Sokat tehetünk gyermekünkért, hogy elkerüljük az ötödikesek krízishelyzetét
Egyéni foglalkozásokon a gyerekek szorongása jól oldható. De ettől még bőven jut idő a pihenésre is!
Emelhető az önbizalma, mert egy tanulási nehézségekkel küzdő gyermeknek, vagy aki folyamatosan szekálva, bántalmazva volt az iskolában szüksége van az önbizalma helyreállítására.
Motiválatlan, nem szeret tanulni? Ha nem is lesz belőle stréber két hónap alatt, de az biztosan jól jönne neki is, ha a tanulásról alkotott ellenállás megváltozna a fejében!
Erre az Ön gyermeke is képes! Jelentkezzen vele most!
Tudjon meg többet! Kérjen időpontot!
Jelentkezzen konzultációra, hogy választ kapjon a kérdéseire! A találkozó célja egymás kölcsönös megismerése, amelynek során feltérképezzük gyermeke problémáját. Ezáltal megismerheti a fejlesztőt és az EFT módszert. Legyünk együtt szemtanúi gyermeke változásának!
Olvassa el a korábbi hirleveleinket is! Témakörök szerint olvashat a gyermeknevelés, a családi élet, a tanulás, stressz, szorongás, agresszió, számítógépfüggőség, és más témákban.