A szabadban töltött idő a legjobb stresszoldó
A gyerekek természetközelbe kerülve lelkileg fel tudnak töltődni. Egy erdei kirándulás, egy fa, egy pici zöld terület, vagy akár a kert képes arra, hogy levezesse gyermekeinkből a stresszt.
Próbálja ki, ha stresszes, feszült a gyermeke, menjenek ki a természetbe! Az első egy órát kell kibírni, és figyelmen kívül hagyni, amíg lefut a nyavalygás, utána mindenki sokkal jobban érzi majd magát.
Több D vitamin, erősebb csontozat
A napsütés segítségével D vitamin halmozódik fel a bőrben. Ne feledkezzünk meg azonban a naptejről, mert a túl sok napozás, napon való kintlét káros a bőrre.
Amikor kint vannak a gyermekeink aktívak
Mi történik, ha egy csapat gyereket kiviszünk a parkba, az erdőbe? Mindegyik, mint a kisördög nekiáll rohangálni, fára mászni… Ezek a kintlétek jótékonyan hatnak ez egészségre, megelőzik az elhízást, a szívelégtelenségeket.
Megerősödik a motoros működésük, és az immunrendszerük
A gyerekek a természetben esnek, kelnek, begyakorolnak bizonyos mozdulatokat, melyeket nem tudnak a négy fal között.
Azok a gyerekek, akik már kiskorukban, játék közben találkoznak a földdel (homokozás, sarazás), megerősödik az immunrendszerük azokhoz a gyerekekhez képes, akiket bent tartottak.
Javul az együttműködő készség
Azok a gyerekek, akik kint játszanak, a játékaikat gyakrabban kell megosztaniuk másokkal (kié a homokozólapát, ki hintázik, stb.), mint a benti társaik. Ez hatékonyabb együttműködést igényel tőlük, melyre egész életükben szükségük lesz.
Javul a képzelőerő, a kreativitás
A gyerekek játék, eszközök híján jobban beépítik a kreativitásukat a játékba. Kardoznak, állatokat utánoznak… Kialakul egy jó csapatmunka, ahol mindenki előjöhet valami egyedi ötlettel.
Javul a megfigyelőképesség, a tudatosság
A négy fal itt nem szab határt. Minél többet tartózkodnak a természetben, annál több kicsi dolgot észrevesznek. Felfigyelnek a változásra, az eddig ismeretlen szokatlan dolgokra. Egyre jobban növekszik a tudásuk, és fejlődik az egyéniségük.
Szeretik, és tisztelik a természetet
A gyerekek gyakran hajlamosak arra, hogy letépjenek egy levelet, majd eldobják azt. Ha elmondjuk nekik, hogy a természeti lények érző szervezetek, érzékelik a fájdalmat, akkor egyre jobban figyelembe veszik, és tiszteletbe tartják, hogy nem akarnak másoknak fájdalmat okozni. Segíteni akarnak a sérült állatoknak, és együttérzés fejlődik ki bennük mások szenvedése miatt.
Egészségesebben táplálkoznak
Ha kimegyünk a konyhakertbe, a gyümölcsfa alá, és együtt szedjük le, esszük meg a paradicsomot, a barackot a friss zöldség, gyümölcs élménye összehasonlíthatatlan a boltokban vásároltakhoz képest. És sokkal érdekesebb olyat enni, amit a saját kezünkkel szedtünk, (gondoztunk).
Kevesebb látásprobléma
Azok a gyerekek, akik túl sok időt töltenek képernyő előtt, a szemük komoly igénybevételnek van kitéve. Míg azok a gyerekek, akik kint vannak a természetben, a szabadban a szemüket kevesebb stressz éri. A természet színei pihentetőleg hatnak az emberi szemre, az elmére.
A szabadban töltött idő csökkenti a rövidlátó gyerekek számát - (angolul) »
Vidámabb kint lenni, mit bent
Azoknál a gyerekeknél, akik rendszeresen kint játszanak, és bejön egy esős, hideg idő, nem tudnak magukkal mit kezdeni idebent. Nyűgösek feszültek. Kint viszont tart a viháncolás, a futkározás… A kint töltött idő után nem lehet őket becsalogatni. A túl sok ház falai között töltött idő depresszióhoz, szorongáshoz vezet.
Végeredmény
Engedjük gyermekeinket minél többet a friss levegőre. Futkározzanak, eresszék ki a bennük lévő feszültséget, szórakozzanak egy jót!
Ennek eredményeként okosabbak, ügyesebbek, egészségesebbek lesznek.
