Minden gyerek más és más. Van, ami az egyiknek bejön, és a másiknak nem. Válasszon az alábbi technikák közül az alapján, hogy a gyermeke melyiket képes magáénak érezni, és alkalmazni és megvédeni magát a nehéz helyzetekben.
1. Önmagunk megerősítése
Tanítsa meg gyermekét arra, hogy szembe merjen nézni a bántalmazóval. Álljon gyermeke határozottan, húzza ki magát, beszéljen hangosan, és nézzen a bántalmazó szemébe. Gyermeke nevezze nevén azt, amit a bántalmazó csinál, és mondja meg neki, hogy állítsa le magát.
„Te idegesíteni akarsz engem. Fejezed be!” vagy „Te gúnyolódsz rajtam, ez rossz tréfa!”
2. Kérdezz rá!
A bántalmazó beszólására nem védekezésből reagálunk, hanem, felteszünk neki egy kérdést: „Miért mondod ezt nekem?” „Mit akarsz azzal elérni, hogy azt mondod rám, hogy bunkó, és közben megsértesz?”
3. Használd az akarom szót
Ha a bántalmazó elkezd a gyerekkel csúnyán viselkedni, a gyerek a mondat elejére tegye az akarom szót, és azt nyomatékosan hangsúlyozza. „Azt akarom, hogy hagyj békén!” „Azt akarom, hogy fejezd be az idegesítésem!”
4. Érts egyet a támadóval
Gyakorolja gyermekével azokat a kifejezéseket, melyekkel egyetért az agresszorral. Ha a bántalmazó azt mondja, hogy „hülye vagy!”
A gyermeke mondhatja a következőt:
„Igen, de ebben jó vagyok!”
Ha a csúfolódó azt mondja, hogy „kövér disznó!”
A gyermeke azt mondhatja, hogy: „Vigyázz, mert éhes vagyok és téged is megeszlek!”
5. Hagyd figyelmen kívül
A bántalmazó imádja, hogy az áldozata kikészül, reagál az ő támadására, ezért hatékony, ha figyelmen kívül hagyják a bántalmazó.
Úgy csinálnak mintha a bántalmazó láthatatlan lenne.
Elmennek, és otthagyják anélkül, hogy egy pillantásra is méltatnák a bántalmazót.
Gyorsan másfelé néznek, és nevetnek egyet.
Úgy néznek rá, mintha egyáltalán nem érdekelné őket a személy.
6. Vedd humorosra!
Amikor a bántalmazó szövegére a bántalmazó felé állandóan reagálnak valamit, ami nem visszatámadás, a gúnyolódó szövegelés gyakran abbamarad.
Ha a bántalmazó azt mondja, hogy „hülye” a gyermekünk tegyen úgy, mintha ez nem érdekelné őt (még akkor is, ha igen), és válaszolja a következők valamelyikét: „Tényleg?”, „Valóban?”, „Nem mondod, aztaaa!”, „Mit nem mondasz?”, „Kösz, hogy mondod!”
Forrás (angolul)»
Gyakoroljanak, erősítse meg a gyermekét!
A Stresszkezelő Gyerek tanfolyamon tanult technikák a folyamatot, hogy gyermeke képes legyen megvédeni magát, felgyorsítja, növeli gyermeke önbizalmát.