Minden emberrel történnek traumák
Akár idősek vagyunk, akár gyerekek, az életünk során történnek velünk traumák. Melyek csak akkor tudják kifejteni a káros hatásukat, ha azokat nem dolgozzuk fel.
Ez gyerekek esetében különösen fontos, mert a felnőttkori problémák 70-85%-a gyerekkori eredetű feldolgozatlan traumákból származik.
Gondoljunk bele, hogy milyen lenne a saját életünk, ha azok a bizonyos helyzetek nem történnek meg velünk!
De mivel megtörténtek, ezért csak egyet tehetünk, feldolgozzuk azokat.
Azonban a legtöbb esetben se gyerekként, se felnőttként nem jutunk el idáig. Ekkor a traumáink folyamatosan befolyásolják az életünket, akár gondolunk azokra a helyzetekre, akár nem.
Pedig egy időutazással minden rendezhető lenne!
Ennél egyszerűbb időutazás nem létezik!
Adott egy férfi, aki konfliktuskerülő. A probléma gyökere messze gyerekkorból ered, amikor azt a virgonc kisrácot, az óvónéni módszeresen megszégyenítette, és megtörte. Ott az a fiú megtanulta, hogy jobb, ha befogja a száját. Csak közben felnőtt, és „úgy maradt”. Nem áll ki magáért.
A foglalkozáson megkérem, hogy képzeletben tegye meg ezt az időutazást, közben, ha kell, felkészülünk az EFT segítségével a feltörő rossz érzések oldására.
Nem kell bonyolult dolgokra gondolni, csupán képzelje el azt a helyzetet, ami akkor történt, anélkül, hogy beleélné magát.
Ez az utazás akkor biztonságos, ha Ön vagy a segítője rendelkezik aktív stresszoldó technikai tudással, máskülönben a régi traumákat újra érezni fogjuk.
De az EFT-vel a feltörő érzelmek biztonságosan kezelhetők.
Megkérem, hogy mondja el, hogy érzi magát, ő, mint felnőtt férfi, elutazva ebbe a helyzetben.
Ő azt válaszolja, hogy dühös, az óvónénire. Ezt EFT-vel oldjuk.
Majd egyre jobban belecsúszik érzelmileg a kisfiú helyzetébe. Érzi a félelmet, melyre szintén EFT-zünk.
Mikor teljes a nyugalom benne, azt kérem, hogy kérdezze meg azt a kisfiút, hogy mire lenne szüksége, hogy megnyugodjon. Ő azt válaszolja, a férfin keresztül, hogy szeretetre.
És most jön a lényeg!
Megkérem a férfit, hogy teljes szívéből küldjön ennek a kisfiúnak szeretetet. Majd ha ez a szeretet „átment” a kisfiúba, akkor kérdezze meg a kisfiút, hogy szeretne-e a helyzetben még valamit tenni?
Ha nem, akkor kérdezze meg tőle, hogy vele tartana-e a jelenbe?
Legtöbbször igen a válasz, ha nem, akkor dolgozunk a maradék elakadásra, stresszre.
A gyakorlat vége az, hogy a kisfiú, és a férfi megérkeznek a jelenbe, ahol megölelik egymást (eggyé válnak). Ilyen módon a „leszakadt lélekrészeink” újra egyesíthetőké válnak.
Ennek a gyakorlatnak hihetetlen ereje van!
Számos kisebb, és valóban nagy traumával járó helyzetet sikerül már vele feloldani.
Valaki így fogalmazta meg a gyakorlat erejét:
„Olyan mintha, az akkori énem azért tudta ép ésszel túlélni azt a helyzetet, mert a mostani, neki jövőbeni énje eljött volna, és támogatta volna abban, hogy kibírja azt a traumát.”
Önnek, a gyermekének milyen traumák várnak arra, hogy azok feldolgozásra kerüljenek?